Përplasen dy autobusë, mbi 60 të vdekur

Përplasen dy autobusë, mbi 60 të vdekur

Bota March 22, 2019 - 14:29
Lexoni detajet!

Mbi 60 pasagjerë që ndodheshin në dy autobusë të transportit publik kanë ndërruar jetë, pas përplasjes së automjeteve në orët e para të mëngjesit të së premtes.

Aksidenti ka ndodhur në Tamale-Kintampo, shkruan Indiatvneës.

Njëri prej autobusëve ka shpërthyer në plakë duke bërë edhe më të vështirë situatën.

Deri tash është e paqartë se çfarë e ka shkaktuar aksidentin, por raportohet se njërin mund ta ketë zënë dremitja dhe të ketë dalë në anën e kundër të lëvizjes. /Kk