A do të ketë administrim “Obama 2”, gjithçka në librin e ish-zonjës së parë

A do të ketë administrim “Obama 2”, gjithçka në librin e ish-zonjës së parë

Bota nëntor 16, 2018 - 11:53
Michelle Obama

Ish-zonja e aprë Michelle Obama ka publikuar librin e saj të parë, tansmeton Zeri.info.

Në këtë libër ajo flet për kohën e administrimit Obama dhe për punën që ka bërë si Zonjë e parë.

Në këtë libër tregohet nëse ajo do të kandidojë për presidente në zgjedhjet e ardhshme dhe se cila është politika e saj në administrimin Obama 2.

Këtu flitet edhe për dështimin e demokratëve në zgjedhjet e kaluara duke përfshirë edhe shrehje nga poetë e politikanë të njohur botërorë.

Edhe ish-presidenti Obama ka reaguar mbi këtë libër përmes profilit të tij në Tëitter.

“Michelle Obama është gruaja ime dhe mund të prisni që edhe unë jam brenda këtij libri. Ajo është një grua e zgjuar, me humor dhe shumë e mirë. Ky libër tregon historinë e vërtetë amerikane. E dua këtë libër sepse është reflektim I grua që e kam dashur për kaq shumë kohë.” ka shkruar ish-presidenti Obama në Profilin e tij në Tëitter.

/Zëri/