Hakerët vjedhin kriptovaluta në vlerë 31.5 milion dollarë

Hakerët vjedhin kriptovaluta në vlerë 31.5 milion dollarë

Bota qershor 20, 2018 - 18:06
Lexo detajet

Tregu i bursës së Koresë së Jugut për kriptovaluta “Bithumb” u hakua dhe nga aty janë vjedhur kriptovaluta në vlerë 35 miliardë won ($ 31.51 milion $).

Bursa “Bithumb” pezulloi të gjitha tregjet pasi u zbulua se disa nga asetet me vlerë rreth 35 miliardë won u vodhën nga mbrëmë vonë deri në fillim të mëngjesit të sotëm, raporton Reuters, transmeton zeri.info

Ata thanë se nga bursa do të "kompensojnë humbjen e kriptovalutave" me monedhat e tyre dhe se të gjitha pasuritë e përdoruesve u transferuan në të sigurt./Zeri