Trump e largon sekretarin Tillerson, në vend të tij vie shefi i CIA-s

Trump e largon sekretarin Tillerson, në vend të tij vie shefi i CIA-s

Bota mars 13, 2018 - 14:05

Presidenti amerikan Donald Trump e ka larguar nga pozita e sekretarit të Shtetit, Rex Tillersonin dhe në vend të tij e ka emëruar shefin e CIA-s, Mike Pompeo, raportojnë mediet amerikane, transmeton portali “Zëri.info”.

Shefe e re e CIA-s do të jetë Gina Hapsel, e cila ka qenë zëvendësdrejtoreshe e CIA-s.

Hapsel do të jetë femra e parë në krye të Agjencisë së Inteligjencës Amerikane. /Zëri/