Video nga vendi i rrëzimit të aeroplanit në Rusi

Video nga vendi i rrëzimit të aeroplanit në Rusi

Bota shkurt 11, 2018 - 14:51

Një aeroplan i tipit Antonov AN-148 i cili kishte rreth 71 pasagjerë u përplas pak kohë pas ngritjes nga aeoroporti i Moskës.

Sipas Ministrisë së Emergjencave ruse thuhet se po verifikon raporte se An-148 është rrëzuar jashtë Moskës .

Aeroplani i drejtuar ngakompania ajrore  ‘Saratov Airlines’ dhe që mbante 65 pasagjerë dhe gjashtë nga ekuipazhi, u zhdukën pak pas ngritjes nga aeroporti i Mosodës në Domodedovo, tha një burim i shërbimeve emergjente për mediat ruse.“Aeroplani thuhet se u rrëzua jashtë fshatit Argunovo [në rajonin e Moskës],” tha burimi për agjencinë e lajmeve Interfax. “Ekuipazhi dhe pasagjerët nuk kishin shanse.”

Për më shumë ja pamjet e publikuara më poshtë: