Mijëra turistë bllokohen nga bora në Zvicër

Mijëra turistë bllokohen nga bora në Zvicër

Bota janar 09, 2018 - 18:36

Në një vendpushim të famshëm në Zvicër janë bllokuar mijëra turistë për shkak të stuhisë dhe erërave të forta, transmeton Gazeta Express.

Bora e cila ka arritur deri në një metër ka pamundësuar mbajtjen e mësimit, me ç‘rast shumë shkolla janë mbyllur dhe disa banorë janë evakuuar.

Ndërsa, skijimi ka qenë i pamundur për shkak të ortekëve të mëdhenj.

Image

Image