Trump mbron vajzën e tij: Ajo është njeri shumë i mirë

Trump mbron vajzën e tij: Ajo është njeri shumë i mirë

Bota shkurt 08, 2017 - 23:43

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se shëtësit Nordstrom, e kanë trajtuar jo mirë vajzën e tij, Ivanka Trump, kur nuk e lejuan atë t’i shiste linjën e saj të rrobave.

“Vajza ime Ivanka, është trajtuar padrejtësisht nga Nordstrom. Ajo është një njeri shumë i mirë – dhe gjithmonë më shtyn që t’i bëjë gjërat si duhet. E tmerrshme!”.

Zëdhënësi i shtypit për Shtëpinë e Bardhë, Sean Spicer, për ta mbrojtur komentin e Trump ka thënë se ai kishte shkruar në Tëitter “në mbrojtje të vajzës së tij”.

Image