Protestat kundër Trumpit po bëhen të rrezikshme (Foto)

Protestat kundër Trumpit po bëhen të rrezikshme (Foto)

Bota nëntor 12, 2016 - 10:54

Mijëra protestues kanë në të gjithë qytetet më të mëdha të Shteteve të Bashkuara, janë duke protestuar që nga dita kur Donald Trump u shpall presidenti i SHBA’së

Protestuesit kanë djegur flamuj dhe kanë thyer dritaret e dyqaneve, gjithashtu u arrestuan shumë prej tyre, shkruajnë mediat amerikane, transmeton Gazeta Express.

Policia ka vendosur të hedh gaz lotsjellës kundër protestuesve anti-Trump në Portland të Oregon.

Mirëpo, para kësaj, policia i kishte paralajmëruar ata se do të hidhnin gaz lotsjellës nëse nuk ndalen së protestuesit.