Apple do të lëshojë modelet e para të reja të iPad-it në më shumë se një vit në fillim të majit

Apple do të lëshojë modelet e para të reja të iPad-it në më shumë se një vit në fillim të majit

Auto&Tech March 29, 2024 - 15:44

Bloomberg citon njerëz të njohur me këtë çështje për të deklaruar se seria e shumëpritur iPad Pro (2024), iPadi i parë me panele OLED, do të dalë së bashku me iPad Air (2024) në fillim të majit.

iPad Pro (2024) do të vijë me një model 11 inç dhe 12.9 inç dhe falë përdorimit të një ekrani OLED për herë të parë në çdo iPad, çmimi pritet të jetë shumë më i lartë.

Apple shtoi një model 12.9 inç iPad Air (2024) që do të ketë një ekran po aq të madh sa ai në iPad Pro, por duke qenë një panel LCD, çmimi do të jetë më i ulët. iPad Air i ri, më i madh do të dalë së bashku me modelin tradicional 10.9 inç.

Apple do të zgjerojë linjën e iPad Air nga një tabletë në dy këtë vit - Ata që janë në dijeni thonë se Apple do të lëshojë modelet e para të reja të iPad-it brenda më shumë se një viti, në fillim të majit Apple do të nxjerrë aksesorë të rishikuar për linjën duke përfshirë një Apple Pencil të ri dhe një tastierë të re magjike.

Ka gjithashtu spekulime se iPad Pro do të fitojë mbështetje për karikimin me valë MagSafe. Dhe Apple po e zhvendos kamerën e përparme në një orientim peizazhi. iPad Air (2024) do të shohë një përmirësim të procesorit nga M1 në M2. Tabletat do të kenë gjithashtu një kamerë të përparme të orientuar drejt peizazhit, shkruajnë mediat e huaja, transmeton Zeri.Info.

Në mes të një rënieje në të gjithë industrinë, Apple nuk lëshoi asnjë tablet të ri vitin e kaluar për herë të parë që nga lansimi i iPad-it të parë në 2010. Me atë vit pushim, Apple shpreson që të krijohet një kërkesë e fortë për modelet e rifreskuara të iPad-it. /Zëri