Vajza e Steve Jobs thotë se iPhone 14 i ri është i njëjtë me modelin e vjetër

Vajza e Steve Jobs thotë se iPhone 14 i ri është i njëjtë me modelin e vjetër

Auto&Tech September 08, 2022 - 16:38

Eve Jobs, vajza e të ndjerit Steve Jobs, krijuesit te kompanisë Apple, e ka bërë mjaft të qarta mendimin e saj për iPhone-in e ri.

24-vjeçari u tall me modelin e fundit të telefonit inteligjent me një meme në internet të mërkurën, ndërsa kompania publikoi detaje të mëtejshme mbi aftësitë e telefonit.

Së bashku me një foto të një burri që bleu saktësisht të njëjtën këmishë me atë që kishte veshur, ajo shkroi se "Unë duke kaluar nga iPhone 13 në iPhone 14 pas njoftimit të Apple sot".

Postimi i Evës u bë viral me komentuesit, të cilët kryesisht ranë dakord se telefoni nuk është përmirësuar fare. Ai pritet të dalë më 16 shtator.

“Vëlla, ata thjesht po publikojnë të njëjtën gjë pa pushim”, ka shkruar një komentues.

Më herët të mërkurën, Apple dha detaje të reja në lidhje me iPhone 14, i cili ka lidhje satelitore që do t'i lejojë përdoruesit të dërgojnë mesazhe SOS satelitore nëse kapen në një emergjencë pa shërbim.

Telefoni ishte artikulli mbyllës në ngjarjen vjetore të produktit të CEO të Apple, Tim Cook, që zbuloi gjithashtu Apple Ëatch Ultra të krijuar posaçërisht për "atletët ekstremë".

iPhone 14 dhe iPhone 14 Plus, i cili mburret me një ekran 6.7 inç, vijnë në pesë ngjyra. iPhone 14 do të ketë çmim nga 1399 dollarë dhe do të shkojë deri në 1899 dollarë. /Zëri

Image