BMW M2 Coupe Edition Black Shadow - (Foto)

BMW M2 Coupe Edition Black Shadow - (Foto)

Auto&Tech mars 06, 2018 - 13:29

Derisa po pritet promovimi i versionit më të fuqishëm Competition, BMW modelin aktual M2 Coupe, e ka prezantuar në version special, transmeton Zeri.info.

Image

Në të vërtetë, BMW modelin M2 e ka ofruar në serinë Edition Black Shadow, me të cilën shënon edhe shitjen e 12 mijë ekzemplarëve gjatë vitit 2017, me çka M2 është bërë modeli M më i shitur në këtë gamë.

Image

Në përputhje me emrin, BMW M2 Coupe Edition Black Shadow do të jetë në dispozicion me ngjyrën metalike Sapphire Black, me fellne mat të zeza 19-inç, mbrojtës më të fryrë në pjesën e përparme, shtëpizat e retrovizorëve nga fibrat e karbonit, gypat e gazrave Black Chrome dhe difuzorin prapa me pamje Carbon.

Image

M2 Coupe Edition Black Shadow për blerësit evropian do të jetë në dispozicion nga muaji i ardhshëm, me motor standard me gjashtë cilindra me 370 kuaj furi dhe moment rrotullimi prej 465 Nm, si dhe me mundësi të zgjedhjes mes marshit manual me 6 shpejtësi dhe atij automatik me shtatë shpejtësi me pedale të dyfishtë./ZERI