Audi R8 V10 Plus vs Tesla Model S P100D Ludicrous, kush fiton? – (Video)

Audi R8 V10 Plus vs Tesla Model S P100D Ludicrous, kush fiton? – (Video)

Auto&Tech shkurt 19, 2018 - 13:18

Një garë e pabesueshme është zhvilluar mes Audi R8 V10 Plus dhe Tesla Model S P100D Ludicrous, transmeton Zeri.info. Ajo që është më eksituese, është fakti se ky model i Tesla-s ka arritur të mund disa nga super-veturat më të shpejta në botë, përfshirë edhe shumë modele të Ferrari-t.

Se a ia arriti ky model i Audi-s t’i rezistoj Tesla-s, shikojeni videon./ZERI