ABT Audi RS3 me 460 kuaj fuqi - (Foto)

ABT Audi RS3 me 460 kuaj fuqi - (Foto)

Auto&Tech nëntor 13, 2017 - 12:53

Përderisa modeli i thjeshtë Audi RS3 disponon me 400 kuaj fuqi, shtëpia e tjuningut ‘ABS Sportsline’ motorin e tij 2.5 litërsh Turbo, e ka përforcuar në 460 kuaj fuqi në versionet Sportback dhe Sedan, transmeton Zeri.info.

Image

Ndryshime kanë pësuar edhe amortizatorët, frenat dhe gypat e gazrave, ndërsa aty janë edhe fellnet prej 19 dhe 20 inç, si dhe elementet nga fibrat e karbonit dhe shenjat ABT.

Është duke u përgatitur edhe pakoja me më shumë fuqi, ndërsa promovimi pritet të bëhet në panairin e ardhshëm të tjuningut në Esen të Gjermanisë./ZERI