LIVE: Erdogan kërkon ndihmë nga partitë e tjera

Aktuale korrik 15, 2016 - 23:52

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, ka thënë se është duke u bërë gati që të dal me njerëzit në rrugë.

Ai duke folur për një Televizion Turk  kërkoi ndihmë nga qytetarët dhe partitë e tjera.

“Partitë që besojnë në demokraci duhet që të bëhemi së bashku”, ka thënë Erdogn tranmseton "zeri.info"

“Unë do të shkojë që t’iu bashkohem njerëzve në rrugët e Stambollit apo Ankarasë”. /ZËRI/