Nis samiti “The Western Balkans 2024”
Foto: Laura Hasani

Nis samiti “The Western Balkans 2024”

Aktuale June 11, 2024 - 10:42

Prishtina është nikoqire e samitit “The Western Balkans 2024”, që ka nisur sot.

Në samit po marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, por edhe figura të njohura ndërkombëtare, si Matteo Renzi ish-kryeministër i Italisë, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador i SHBA-së në Kosovë, Tomas Szunyog shef i Zyrës së BE-së dhe figura të tjera politike vendore e ndërkombëtare, transmeton Zeri.info.

 

Ky samit po mbahet në ditët kur Kosova po shënon 25-vjetorin e çlirimit dhe hyrjes së NATO-s. /Zëri

Image
Image
Image