Sot diell dhe vranësira, temperaturat deri në 25 gradë

Sot diell dhe vranësira, temperaturat deri në 25 gradë

Aktuale May 30, 2024 - 08:00

Për të enjten parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, ku pritet lokalisht të ketë rrebeshe shiu, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh dhe breshër. Disa nga rrufetë mund të jenë të forta.

Era do të fryjë kryesisht nga drejtimi i jugperëndimit, e cila në zona të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-60 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri në 12° C, ndërsa ato maksimale prej 21 deri në 25° C.