Haxhiu falënderon deputetët që votuan marrëveshjen për burgjet me Danimarkën

Haxhiu falënderon deputetët që votuan marrëveshjen për burgjet me Danimarkën

Aktuale May 23, 2024 - 12:55

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka falënderuar deputetët e Kuvendit të Kosovës që votuan marrëveshjen me Danimarkën për burgjet.

Haxhiu në një postim në Facebook shkruan se kjo marrëveshje është një dëshmi e besimit dhe respektit reciprok mes dy vendeve dhe do të sjellë përfitime të ndërsjella.

“Falënderoj deputetët e Kuvendit të Kosovës për miratimin e kësaj marrëveshjeje të dobishme për Republikën e Kosovës. Kjo marrëveshje është një dëshmi e besimit dhe respektit reciprok mes dy vendeve tona. Ajo do të sjellë përfitime të ndërsjella dhe do të hapë dyer të reja për bashkëpunime të ardhshme”, shkruan Haxhiu.

Ndryshe, sot deputetë të pozitës dhe opozitës votuan pro marrëveshjes me Danimarkën.

Marrëveshja u votua me 86 vota për, 7 kundër dhe asnjë abstenim.