Sarrazini në Beograd, nesër takon Vuçiqin
Foto: Laura Hasani

Sarrazini në Beograd, nesër takon Vuçiqin

Aktuale April 04, 2024 - 18:54

Emisari special gjerman për Ballkanin Perëndimor, Emanuel Sarrazin, nesër në Beograd do takohet me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Takimi është paraparë të mbahet në ora 12.30 në presidencën e Serbisë.

Media serbe raportojnë se temë diskutimi e këtij takimi është çështja e Kosovës, me theks zhvillimet e fundit për çështjen e dinarit, si dhe zbatimi i marrëveshjes së Brukselit.