Limaj: Vetëvendosje ka përdorur zhargon të Koresë së Veriut
Foto: Laura Hasani / Arkiv

Limaj: Vetëvendosje ka përdorur zhargon të Koresë së Veriut

Aktuale November 22, 2023 - 22:03

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate të Kosovës Fatmir Limaj, e ka kritikuar qeverisjen e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti.

Limaj tha se Lëvizja Vetëvendosje ka përdorur zhargon sikur në Korenë e Veriut.

“Kompanitë e mbajnë vendin, biznesi e mban vendin. Janë shqiptare, janë kosovare, janë të vendit tonë, janë promotor të zhvillimit ekonomik. Ose le t’i ndërron dhe le ta sjell dikend tjetër”, tha Limaj.

Ai theksoi se 51 për qind e votave të fituara nga Albin Kurti, nuk kanë ardhur nga qielli.

“Janë ardhur nga bizneset e vogla, të mesme, kanë ardhur nga qytetarët. Nga mësuesi, nga minatori, nga punëtori shëndetësor, nga bujku. Një qeveri normale nuk shikon kështu. Një qeveri normale, zhvillon e ndërton”, theksoi ai në Klan Kosova.

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës tha se Qeveria Kurti i ka njerëzit e paaftë në krye të dikastereve.