Osmani takohet me sekretarin Blinkenin në New York

Osmani takohet me sekretarin Blinkenin në New York

Aktuale September 20, 2023 - 17:09

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar në New York, sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken.

Ajo shprehet se me të, diskutuan me rol të veçantë, për të ardhmen euroatlantike të Kosovës.

”Diskutim i rëndësishëm me Sekretarin Blinken për të ardhmen euroatlantike të Kosovës, fuqizimin ndërkombëtar të vendit tonë, stabilitetin në rajon, si dhe rëndësinë e bashkërendimit me aleatët.

Lidhja me ShBA-të është ekzistenciale dhe e pashkëputshme!”.