Çitaku: “Zhdukja” e paralajmëruar nga Kurti tashmë paska filluar

Çitaku: “Zhdukja” e paralajmëruar nga Kurti tashmë paska filluar

Aktuale September 20, 2023 - 11:07

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar pas raportimeve se ministrja e Punëve të Jashtme ka fshirë historikun e aktiviteteve të ish-ministrave nga uebfaqja e MPJ-së.

Sipas Çitakut, ky veprim dëshmon paralajmërimin e kryeministrit Albin Kurti për “zhdukje” të opozitës, transmeton Zeri.info.

“Ministria e Punëve të Jashtme paska zhdukur nga historiku në uebfaqe tërë aktivitetet, emrat, dokumentet dhe fotografitë e ministrave paraprakë (përveç Glauk Konjufcës dhe Donika Gërvallës). “Zhdukja” e paralajmëruar nga Kurti tashmë paska filluar. Kjo lloj sjelljeje është mjerim dhe marrëzi”, shkroi Çitaku.

Sipas Çitakut, historia as nuk retushohet e as nuk zhduket.

“Jo në vitin 2023” shton nënkryetarja e PDK-së. /Zëri