Begaj uron Erdoganin për fitoren: Miqësia vëllazërore mes vendeve tona do rritet më tej
Foto: Laura Hasani

Begaj uron Erdoganin për fitoren: Miqësia vëllazërore mes vendeve tona do rritet më tej

Aktuale May 28, 2023 - 21:06

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka uruar homologun e tij, Recep Tayip Erdogan për zgjedhjen e tij si president i Turqisë për një mandat të tretë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Twitter, Begaj shkruan se miqësia mes Turqisë dhe Shqipërisë do vijojë të rritet më tej.

“Urime të përzemërta Erdogan në rizgjedhjen tuaj! Partneriteti dhe miqësia vëllazërore mes Shqipërisë dhe Turqisë do të vazhdojnë dhe do të rritet më tej”, shkruan Begaj.