Përfundojnë diskutimet në Ohër

Përfundojnë diskutimet në Ohër

Aktuale March 18, 2023 - 21:58

Kanë përfunduar bisedimet mes Kosovës e Serbisë në Ohër.

Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i BE-së, Peter Stano përmes një postimi në Tëitter, raporton Zeri.info.

Kurti dhe Vuçiqi biseduan për zbatimin e planit evropian, për të cilën palët u dakorduan më 27 shkurt.

Pas përfundimit të këtij rundi bisedimesh, pritet që të ketë një deklaratë për media nga shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell. /Zëri