Serweri i reagon Cholletit për takimin me Daçiqin: Mashtrimi i vetes nuk është një politikë e jashtme e mirë
Foto: Laura Hasani

Serweri i reagon Cholletit për takimin me Daçiqin: Mashtrimi i vetes nuk është një politikë e jashtme e mirë

Aktuale February 02, 2023 - 17:34

Analisti dhe profesori amerikan Daniel Serwer ka reaguar ndaj takimit që shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq ka pasur me këshilltarin e Blinken, Derek Chollet në Washington.

Në njoftimin për këtë takim, Cholleti ka thënë se i ka shprehur Daçiqit përkrahjen amerikane për angazhimin në dialogun me Kosovën.

Serweri ndërkohë ka shkruar se mashtrimi i vetes nuk është një politikë e jashtme e mirë.

“Vetë-mashtrimi nuk është një politikë e jashtme e mirë”, ka shkruar Serwer.