Ushtarët e Kosovës dhe Shqipërisë do të luajnë futboll për 28 nëntor

Ushtarët e Kosovës dhe Shqipërisë do të luajnë futboll për 28 nëntor

Aktuale November 26, 2022 - 16:55

Për nder të 110 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë janë planifikuar disa aktivitete.

Është planifikuar që të bëhen homazhe te busti i heroit kombëtar Gjergj Kastriotit-Skënderbeu, te varri i Hasan Prishtinës, raporton Zeri.info.

Por, në këtë ditë është paraparë që të zhvillohet edhe një ndeshje e futbollit mes ushtarëve të Kosovës e Shqipërisë.

Loja do të luhet më 30 nëntor në Kukës me fillim nga ora 12:00.

Image