Agjenda e mbledhjes së përbashkët të dy shteteve shqiptare [foto]

Agjenda e mbledhjes së përbashkët të dy shteteve shqiptare [foto]

Aktuale November 26, 2022 - 16:43

Për nder të Ditës së shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, Kuvendi i Shqipërisë dhe Kosovës do të mbajnë një mbledhje të përbashkët.

Kjo mbledhje do të mbahet nesër me fillim nga ora 10:00, raporton Zeri.info.

Pas fjalës së dy kryekuvendarëve, Glauk Kojufca e Lindita Nikolla, do të jetë edhe fjala përshëndetëse nga kryeministrat Albin Kurti e Edi Rama.

Kjo është agjenda për mbledhjen e parë të dy kuvendeve:

Image