AAK-ja krijon ekip për dialogun Kosovë-Serbi, Ardian Gjini kryesues

AAK-ja krijon ekip për dialogun Kosovë-Serbi, Ardian Gjini kryesues

Aktuale July 01, 2022 - 20:01

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar se ka krijuar një ekip për dialogun në mes Kosovës e Serbisë.

Bëhet e ditur se si kryesue i këtij ekipi është vendosur Ardian Gjini, shkruan Zeri.info.

Kjo u vendos në mbledhjen konstituive të Kryesisë së AAK-së, kun ë mes të tjerash është diskutuar për situatën politike në vend, me theks të veçantë, rrjedhën e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

“Kryesia gjithashtu ka marrë një vendim me të cilin ka autorizuar ekipin i cili do të merret me çështjen e dialogut, në përbërje: Ardian Gjini kryesues, Selim Selimi dhe Muharrem Nitaj antarë”, thuhet në njoftim. /Zëri

Image