Infektuar: 40117
Shëruar: 25586
Vdekur: 1026
Zemaj dhe policia ia vënë drynin 'Kafeve të vogla' në Prishtinë

Zemaj dhe policia ia vënë drynin 'Kafeve të vogla' në Prishtinë

Aktuale October 30, 2020 - 23:17

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në këto momente ka mbyllur disa lokale në Prishtinë, bëhet fjalë për “Kafenetë e vogla”.

RTV21 ju sjell disa pamje nga momenti i mbylljes ku shihet Zemaj bashke me policinë e Kosovë. “Pas inspektimit nëpër kafene shihej se nga 8 persona ishin në një tavolinë”, tha Zemaj për RTV21.

Ministria e Shëndetësisë, ka paralajmëruar se Komiteti për vlerësimin dhe koordinimin e situatës epidemiologjike rreth Covid-19 do të mblidhet nesër për të shqyrtuar propozimet e reja për aplikimin e disa masave me qëllim që të parandalohet përkeqësimi i situatës epidemiologjike që do të mund të çonte te kufizimet ekstreme.

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit vdiqën katër persona, të cilët ishin të prekur me Covid-19, ndërsa u konfirmuan 418 raste të reja, derisa u shëruan 67 pacientë.