Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
Limaj uron 244 vjetorin e pavarësisë të SHBA-së

Limaj uron 244 vjetorin e pavarësisë të SHBA-së

Aktuale July 04, 2020 - 10:58

Kryetari i partisë Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka uruar Ditën e Pavarësisë Shteteve të Bashkuara të Amerikës në 244 vjetorin e saj, transmeton Zeri.info

Përmes një postimi në facebook Limaj ka thënë se Kosova është ndër shtetet me proamerikane si dhe thotë se vendi ynë do të jetë gjithmonë mirënjohës ndaj tyre.

“Ne do t'u mbetemi peërgjithmoneë mireënjohes atyre peër ndihmeën e dheëneë neëpeër etapat neë teë cilat ka kaluar vendi. Kosova eështeë ndeër shtetet me proamerikane dhe synimi yneë eështeë promovomi i vlerave teë cilat janeë teë misheëruara teë populli amerikan”, ka shkruar ai duke shpreh urimet më të përzemërta për popullin amerikan në emër të partisë së tij.