Infektuar: 9274
Shëruar: 5190
Vdekur: 269
Hoti deklarohet për votën e Haxhi Shalës
Foto: Laura Hasani

Hoti deklarohet për votën e Haxhi Shalës

Aktuale June 06, 2020 - 10:51

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në një konferencë për media, pasi ka folur për heqjen e masës së reciprocitetit me Serbinë, është pyetur edhe për votën e Haxhi Shalës për formimin e qeverisë, raporton Zeri.info

Hoti tha se nuk dëshiron të komentoj për këtë mirëpo sipas tij, zgjedhja e tij kryeministër i Kosovës është bërë nga votat e deputetëve të Kuvendit.

“Unë nuk kam asnjë koment për atë çeshtje, unë jam zgjedhur me vota të deputeteve të Kuvendit të Kosovës dhe kam legjitimiet të plotë kushtetues për të udhequr me qeverinë e Kosovës”, tha ai.