Infektuar: 1047
Shëruar: 794
Vdekur: 30
Zbulohet slogani për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë

Zbulohet slogani për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë

Aktuale February 28, 2020 - 16:11

“Voto për komunën tënde”, është slogani që do të shoqërojë fushatën e informimit publik për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunës së Podujevës që do të mbahen më 15 mars 2020.

Ky vendim u mor në mbledhjen e sotme të KQZ-së, ku u diskutuan edhe çështje të tjera lidhur me përgatitjet e këtij procesi zgjedhor.

Në garë për zgjedhjet në Podujevë do të jenë tri parti, PDK, LDK dhe Vetëvendosje.

Podujeva ka shkuar automatikisht në zgjedhje të jashtëzakonshme pasi që ish-kryetari i saj, Agim Veliu është zgjedhur në pozitën e ministrit të Brendshëm.