Zeka: Nëse Thaçi shkarkohet për marrëveshje me NATO-n, unë ha bagla

Zeka: Nëse Thaçi shkarkohet për marrëveshje me NATO-n, unë ha bagla

Aktuale February 26, 2020 - 13:22

Milaim Zeka ka reaguar pas publikimit të marrëveshjes mes Thaçit në kohën sa ishte kryeministër dhe sekretarit të atëhershëm të NATO-s Rasmussen.

Zeka thotë ‘ec e mos shaj’.

Ai shkruan:

Çka nuk po ndegjoje ne kete vend?!

Ani mu shkarku Presidenti Thaçi?

Qenka “zbulu” sot, nje marreveshje “sekrete” ne mes Presidentit Thaçi dhe NATO-s ne vitin 2013. Nje leter derguar sekretarit te pergjitheshem te NATO-s. Ramunsen e paska pranuar kete leter, e cila gjoja po e shkarkojka Presidentin. Mbi kete leter ka fjetur me vite krejte LDK-ja bashke me Isa Mustafen.

Nese Presidenti do te shkarkohet per kete leter, une bagla do ha ne vend te bukes. Kjo linja e UDB es serbe e instaluar ne Prishtine, po mundohet me paraqite kete marreveshje, qe nuk eshte e tille, sikur te ishte bere me Beogradin.

Ec e mos shaje bre…!!!

Kjo leter eshte ne arkivat e Qeverise te Kosoves dhe nuk eshte sekret. Kete leter e ka pa edhe Isa Mustafa, edhe Ramush Haradinaj.