Ende pa filluar shtyhet seanca e Kuvendit

Ende pa filluar shtyhet seanca e Kuvendit

Aktuale nëntor 16, 2018 - 10:36
Detajet

Seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës e thirrur nga opozita lidhur me dështimet dhe skandalet në politikën e jashtme në Kosovë është shlyer për një ditë tjetër raporton “Zeri.info”.

Kjo për arsye se në këtë seancë nuk ishte i pranishëm kryeministri Ramush Haradinaj dhe as Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxhet Pacolli.

Këtë gjë e kritikuan objektet opozitare si LDK, LVV dhe PSD të cilët e quajtën jo serioze qasjen e krerëve qeveritar ndaj Kuvendit të Kosovës./ZERI