Shqipëria e shpërblen presidenten kroate!

Shqipëria e shpërblen presidenten kroate!

Aktuale korrik 19, 2018 - 23:51
Lexo detajet

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovië është shpallur qytetare nderi në qytetin e Beratit.

Kështu ka njoftuar Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta përmes një postimi në llogarinë e tij personale në Facebook.

“Qytetarja më e re e qytetit të lashtë të Beratit, Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovië. Qytetare e Nderit e vendit të ikonografit të famshëm mesjetar Onufri, e qytetit të një mbi një dritareve dhe perlës së trashëgimisë botërore të UNESCO-s”, shkroi Meta.

Image 
Image 
Image