Takohen Rama dhe Meta

Takohen Rama dhe Meta

Aktuale prill 15, 2017 - 10:47

Fillon takimi mes LSI-së dhe PS-së.

Pak minuta më parë kanë mbërritur të dyja palët që do të ulen në tryezë. Më herët kanë ardhur përfaqësuesit e LSI, Petrit Vasili dhe Luan Rama, të cilët do të shoqërojnë kryetarin Meta, ndërsa ky i fundit ka ardhur i shoqëruar nga Klajda Gjoshaj.

Pas Metës është ka mbërritur edhe kreu i grupit parlamentar i PS-së, Gramoz Ruçi.

I dundit ka ardhur kryeministri Rama, i cili ka është future i vetëm në godinë.

Takimi i sotëm pritet të vendosë fatin e koalicionit, si dhe të diskutohet për zgjidhjen e krizës politike dhe zgjedhjen e presidentit.