Thaçi pret në takim senatorin McCain (FOTO + VIDEO)
Foto: Laura Hasani

Thaçi pret në takim senatorin McCain (FOTO + VIDEO)

Aktuale prill 14, 2017 - 09:55

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim senatori amerikan, John McCain, raporton “Zeri.info”.

Takimi mes presidentit Thaçi dhe senatorit amerikan McCain është duke u zhvilluar me dyer të mbyllura.

Në këtë takim i pranishëm është edhe ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie.

Pas këtij, takimi presidenti Thaçi do ta dekoroj senatorin amerikan McCain me çmimin “Urdhri i Lirisë”, raporton “Zeri.info”.

Image

Image

Image

Image

Image