Ahmeti: Jemi të hidhëruar që e humbën por të gëzuar që e patëm

Ahmeti: Jemi të hidhëruar që e humbën por të gëzuar që e patëm

Aktuale nëntor 08, 2016 - 14:40

Kreu i Prishtinës Shpend Ahmeti nën lot ka mbajtur një fjalë rasti në ceremoninë e varrimit të aktivistit të VV-së Astrit Deharit.

Ahmeti ka thënë se janë të hidhëruar që e patëm por të gëzuar që e patën.

Fjala e Ahmetit:

Ai na mësoi si të punojmë, shumë pak prej jush e dini që astriti punoi pa u ankuar kurrë.

Ne jemi të hidhëruar që e humbëm por të gëzuar që e patëm.

Në mbledhje e fundit të këshillit të Prishtinës, ai u propozua për anëtar për kryesisë. Ai nuk ka pranuar pozita edhe poste por donte vetëm punë. Ishte më i guximshëm se ne. Dhej kjo neve na obligon që na djegim idealin e tij për një Kosovë të pavarur dhe me ideale. Astriti ishte për një kohë të shkurtë me neve por do të mbetet gjatë me neve. Rruga pa Astritin është e vështirë. Axhi Avni keni rritë fëmijë të jashtëzakonshëm. Astrit fli i qetë nuk do të ndalemi deri të qojmë drejtësinë deri në fund./ZERI