Tërmeti i tretë godet Shkupin
Banorët në lagjen Karposh në Shkup janë larguar nga banesat e tyre pas tërmetit të sotëm

Tërmeti i tretë godet Shkupin

Aktuale shtator 11, 2016 - 18:26

Pas tërmetit të mëngjesit në ora 7:00 dhe atij në ora 15:10 minuta, në ora 16:47 minuta, ka ndodhur edhe një tërmet në Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ky tërmet i tretë për sot e ka pas epiqendrën 2 kilometra larg Haraçinës dhe ka pasur fuqi prej 2.1 shkallë të Rihterit.

Tërmeti i dytë ka qenë më i fuqishëm por ka qenë më thellë dhe ka shkaktuar dëme të mëdha dhe deri tani ka të lënduar.