Showbiz

Ndërron jetë para festivalit këngëtari amerikan (FOTO)

Ndërron jetë para festivalit këngëtari amerikan (FOTO)
18 maj 2017 • 11 : 52

Ka ndërruar jetë këngëtari amerikan Chris Cornell.

Brian Bumbery tha se Cornell vdiq të mërkurën mbrëma në Detroit.

Cornell  do të performonte  në festivalin amerikan Rock the Range në Kolumbus sonte.

Lindur dhe rritur në Seattle, Uashington, Cornell ishte një nga arkitektët kryesor të lëvizjes grunge, duke formuar Soundgarden së bashku me kitaristin Kim Thyail dhe basistin Hiro Yamamoto në 1984./lapsi

Image

© zëri.info