Lifestyle

Humbisni 9 kile në dy javë me dietën Plank

Humbisni 9 kile në dy javë me dietën Plank
03 shtator 2017 • 20 : 00

Me dietën Plank ju mund të humbisni deri në 9 kile në dy javë. Këshillohet të pini të paktën 2 litra ujë në ditë.

DIETA PLANK

e hënë

Mëngjesi: kafe pa sheqer, ose një sasi e vogël sheqeri

Dreka: dy vezë të ziera, spinaq me pak kripë

DARKA: një biftek të madh ose tre feta rosto viçi me selino, sallatë jeshile

e martë

Mëngjesi: kafe dhe një panine

Dreka: një biftek dhe sallatë jeshile, fruta

DARKA: proshutë cotto sa të dëshironi

e mërkurë

Mëngjesi: kafe dhe një panine

Dreka: dy vezë të ziera me sallatë jeshile dhe domate të vogla

Darka: proshutë cotto me sallatë jeshile

e enjte

Mëngjesi: kafe dhe një panine

Dreka: 1 vezë e zier, karota të ziera ose jo, 50 gram djathë zviceran

DARKA: fruta, kos natyral

e premte

Mëngjesi: kafe dhe një panine

Dreka: peshk i zier me domate

Darka: biftek dhe sallatë jeshile

e shtunë

Mëngjesi: kafe dhe një panine

Dreka: mish pule i pjekur në skarë

Darka: Dy vezë të ziera, karota të ziera ose jo

e diel

Mëngjesi: një filxhan çaji me limon

Dreka: një biftek i pjekur në skarë dhe fruta sipas zgjedhjes suaj

DARKA: çfarë të doni

Java e dytë ajo fillon përsëri nga e para. Gjatë dietës nuk duhet të pini birrë, pije me gaz e sheqer. Këshillohet të pini 2 kile ujë në ditë.

© zëri.info