Lifestyle

Pesë shenja që tregojnë se lidhja juaj ka përfunduar

Pesë shenja që tregojnë se lidhja juaj ka përfunduar
20 mars 2017 • 19 : 23

Nganjëherë është e dukshme që lidhjes suaj po i vjen fundi.

Të grindeni shpesh mund të jetë shenjë e thyerjes në lidhjen tuaj, por sipas një studimi të ri, janë katër faza të ndryshme që çojnë në ndarje, shkruan The Independent, transmeton Klan Kosova.

1. Para-meditimi – kjo është faza kur ju as që jeni duke menduar për ndarjen.

2. Meditimi – ju filloni të keni dyshime për gjërat si “kjo lidhje s’ështe për mua”, “ka diçka që nuk shkon në lidhjen time”, raporton My Domain

3. Përgatitja – mund të zgjasë me muaj sepse sepse ju jeni ende duke ngurruar për ta marrë kurajon që t’i jepni fund dhe nuk doni t’ia lëndoni ndjenjat partnerit tuaj.

4. Veprimi – është faza ku ju veproni, bisedoni dhe i jepni fund duke shkuar në drejtime të ndryshme.

5. Mirëmbajtja – ështe faza e fundit e ndarjes, është e pikëllueshme ku ju ia jepni njëri-tjetrit gjësendet që ju takojnë, psh. brushat e dhëmbëve, rrobat etj.

© zëri.info