Kronika

I burgosuri në Dubravë provoi të mbytë vetën dhe kallë burgun

I burgosuri në Dubravë provoi të mbytë vetën dhe kallë burgun
21 shtator 2017 • 13 : 10


Një i burgosur ka provuar sot të vetëvritet në burgun e Dubravës.

Por, shokët e tij të qelisë se burgut e kanë parandaluar për ta bërë këtë veprim.

Siç mëson ‘Indeksonline’, pas përpjekjes se tij të dështuar ai nuk është ndalur me kaq pasi ka provuar të ia vëje flakën pavionit numër dy.

 “I burgosuri i ka mbledhë disa gjëra me të cilat ka provuar të ia vëje flakën pavionit”, ka thënë një burim brenda burgut të Dubravës, transmeton ‘Indeksonline’.

Tutje, burimi njofton se gjendja e tij psikike nuk është e mirë dhe nuk dihet ende nëse ka të lënduar nga ky rast.

‘Indeksonline’, do të sjellë detaje të reja për këtë rast.

 

© zëri.info