Kronika

Vdes këmbësori që u godit nga vetura në autostradën 'Ibrahim Rugova'

Vdes këmbësori që u godit nga vetura në autostradën 'Ibrahim Rugova'
12 gusht 2017 • 18 : 50 Foto: Ilustrim

Mediat kanë raportuar gjatë ditës për një këmbësor që është goditur nga vetura në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Këmbësori me iniciale Xh.M i lindur në vitin 1966, sipas zëdhënësit të policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi ka ndërruar jetë nga plagët e rënda që ka marr.

Krasniqi ka thënë për Indeksonline se ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00, në daljen veriore për Prizren.

Sipas tij, policia ka dal në vendin e ngjarjes dhe po merret me rastin.

Ndërkaq, lexuesit e Indeksonline kanë dërguar foto pak minuta pak aksidentit të viktimës së shtrirë në tokë dhe veturës BMW me targa të huaja, e cila shihet e dëmtuar pas përplasjes.

© zëri.info