Luante lojėn e

Luante lojėn e 'Balenės…', fėmija 12-vjeēar nė Kamzė tenton tė hidhet nga ndėrtesa

SHPËRNDARJE

18 Qershor 2017 • 19:41 •

Fëmija që luante lojën “Balena e kaltër” ka tentuar të hidhet nga një ndërtesë.

Ngjarja e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në lagjen “Pavarësia” në Kamzë.

Nga të dhënat paraprake mësohet se i mituri ka hipur në katin e shtatë të një pallati dhe se shërbimet zjarrfikëse shkuan për ta shpëtuar.

Fëmija është vetëm 12-vjeç dhe besohet se ka 50 ditë që e luan këtë lojë.

Niveli i fundit i lojës së tmerrshme parashikon vetëflijimin, duke u hedhur nga një lartësi e madhe. /Shqip/