Botërori 2018

Rusia hap Botërorin me spektakël

Rusia hap Botërorin me spektakël
14 qershor 2018 • 18 : 56

Rusia dhuron spektakël

Nikoqiri i Kupës së Botës, Rusia, e ka mposhtur me lehtësi Arabinë Saudite, në ndeshjen hapëse të Botërorit, e cila u zhvillua në stadiumin Luzhniki, ku ishte i pranishëm edhe numri një i Rusisë, Vladimir Putin, së bashku me kreun e FIFA-s, Gianni Infantino.

Rusia fitoi 5-0 me golat e Yuri Gazinskiy 12’, Denis Cheryshev 43’ e 91’, që hyri në lojë në minutën e 24’, në vend të lënduarit, Alan Dzagoev si dhe Artem Dzyuba në minutën e 72-të.

Rusia tani është lider i Grupit A me 3 pikë, ndërsa nesër nga ora 14:00 zhvillohet sfida tjetër e këtij grupi mes Egjiptit dhe Uruguait. /Gazeta Express/

 

© zëri.info