Aktuale

Ndryshojnë temperaturat, ky është parashikimi i motit për sot

Ndryshojnë temperaturat, ky është parashikimi i motit për sot
26 maj 2018 • 08 : 30

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Meteorologjik i Kosovës paralajmëron mot me diell dhe vranësira të cilat pasdite vende-vende shoqërohen me reshje shiu.

Kryesisht në ditën e diele prite të ketë reshje shiu.

Temperatura minimale do të lëvizë ndërmjet 11 deri 13 gradë celsius kurse maksimalet e ditës parashihen  të lëvizin  ndërmjet 23 deri 25 gradë Celsius.

© zëri.info