Aktuale

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së
13 janar 2018 • 15 : 35

Kandidati  për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie ka thënë kjo parti e dëshiron demokracinë në Kosovës dhe e praktikon atë brenda subjektit.

Kurti është shprehur se i vije keq që nuk ka pasur më shumë kandidatë për kryetar. Ai ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për udhëheqjen e Vetëvendosjes deri në përfundim të mandatit.

© zëri.info