Shiu nuk do tė zgjasė shumė, ja nga cila ditė ngrihen prapė temperaturat

Shiu nuk do tė zgjasė shumė, ja nga cila ditė ngrihen prapė temperaturat

SHPËRNDARJE

12 Gusht 2017 • 22:06 •

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër.

Temperaturat e larta, që në disa pjesë të vendit ishin mbi 40 gradë Celsiues, kanë filluar të bien.

Shirat do të vazhdojnë të bien edhe nesër, ku temperatura maksimale do të jetë 20 gradë Celsiues, ndërsa, temperaturat do të fillojnë të ngritën nga e mërkura.