Aktuale

LDK-ja dhe Vetëvendosja dorëzojnë listat e kandidatëve në KQZ

LDK-ja dhe Vetëvendosja dorëzojnë listat e kandidatëve në KQZ
20 maj 2017 • 00 : 02

Përfaqësuesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje kanë hyrë në objektin e KQZ-së për të dorëzuar listat për pjesëmarrje në zgjedhjet e 11 qershorit.

Kujtojmë se LDK-ja është koalicion me AKR-në dhe Alternativën, derisa VV ka hyrë e vetmë në zgjedhje.

© zëri.info