Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Daka thotë se Prokuroria Speciale po i heton votat e diasporës

Daka thotë se Prokuroria Speciale po i heton votat e diasporës

Zgjedhjet 2021 February 22, 2021 - 14:48

Në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve kryetarja Valdete Daka e pranoi se po bëhen hetime, por nuk ka treguar se për cilën parti dhe për kë bëhet fjalë, njofton “Klan Kosova”.

Daka tha se Prokuroria Speciale mund të bëjë publike diçka rreth hetimeve, pasi ajo nuk mund të tregojë më shumë për shkak se është edhe vetë gjyqtare.